Kur'an-ı Kerim'den bir kaç tane Dua Örneği

Aleyhissalatu vesselam

Aramak İstediğiniz Konuyu Alttaki Kutucuğa Yazınız

Reklam

 • "Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru! (Bakara 201)
 • Ey Rabbimiz bize sabır, cesaret ve sebat ver, kâfirlere karşı bize yardım et! (Bakara 250)
 • Ey Rabbimiz, unutur veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme!
 • Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmediği işleri de yükleme, bizi affet, bizi bağışla, bize acı, sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirlere karşı bize yardım et! (Bakara 286)
 • Ey Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra kalblerimizi kaydırma! [bizi sapıtma] Bize, tarafından rahmet bağışla! Lütfu en bol olan sensin. (Al-i İmran 8)
 • Ey Rabbimiz, iman ettik; günahlarımızı bağışla, bizi Cehennem azabından koru. (Al-i İmran 16)
 • Ey Rabbimiz, günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığı bağışla; ayaklarımızı [yolunda] sabit kıl; kâfirlere karşı bizi muzaffer eyle! (Al-i İmran 147)
 • Ey Rabbimiz, "Rabbinize inanın" diyen davetçiyi [peygamberi] işittik, hemen iman ettik. Artık bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al! Ey Rabbimiz, bize, peygamberlerin vasıtasıyla vâdettiklerini de ikram et ve kıyamette bizi rezil-rüsvay etme; şüphesiz sen vâdinden caymazsın. (Al-i İmran 193-194)
 • Ey Rabbimiz, bize çok sabır ver, müslüman olarak canımızı al! (Araf 126)
 • Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duamı kabul et, kıyamette hesap olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla! (İbrahim 40-41)
 • Ey Rabbim, bana hikmet ver ve beni salihler arasına kat! (Şuara 83) 
Kategori Şeysi: 
Kaynak: 
Kur'an-ı Kerim

Yorumlar

İnşaAllah kardeşim ben teşekkür ederim müslüman müslümanı uyarır sizin gibi haklıysa da ne güzel işte fakat durum ortada ciddi bi para gidiyo sistemin hosting masrafı için inşaAllah Allah'ın izniyle aşarız bi gün Allah'ın vesileleri bitmez ... Selametle

Çok teşekkür ederim yanıtlamışsınız. Umarım daha az reklamlı günlerde gelır! Selametle

kardşeim tamm da yarama dokundun ... o kadar içim acıyoki ama o reklam sitenin sunucunu karşılıyor o reklamı ordan kaldırdım mı tıklanmıyor ondan sonra sunucu ödemesi geldiğinde ne yapacağımı bilemiyorum :( Allah'a Hamd olsun her seferinde bir çare buluyorum ama yaşadığım stresi anlatamam ... Aslında Hasbun Allahu Ni'mel Vekil diyoruz ama gel gör ki Tam bir teslimiyet Allah'a Bırakmayı yaşamıyoruz ille de o nasıl olacak bu nasıl olacak stresi oluyor maalesef ... Vallahi Diyorum bir gün bu reklamların hepsini kaldırmak için yanıp tutuşuyorum :( Allah'a Emanet olun ... Selametle ...

Harika bi site olmuş Allah razi olsun ama reklamlardan duaları zor okuyorum.reklamları geri plana falan atamazmisiniz.

Yeni yorum ekle