Tarık Suresi Arapçası Latince Yazılışı Türkçe Meali, Hikmeti Manası Okunuşu. üç kere okuyan kimse, cinlerin, şeytanın, hırsızların ve haram yiyenlerin şerlerinden halas olur.

Aramak İstediğiniz Konuyu Alttaki Kutucuğa Yazınız

Tarık Suresini, üç kere okuyan kimse, cinlerin, şeytanın, hırsızların ve haram yiyenlerin şerlerinden halas olur.Tarık Suresi Kuranı kerimin 592. sayfasındadır.17 ayettir.

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

وَالسَّمَٓاءِ وَالطَّارِقِۙ ﴿١﴾ وَمَٓا اَدْرٰيكَ مَا الطَّارِقُۙ ﴿٢﴾ اَلنَّجْمُ الثَّاقِبُۙ ﴿٣﴾ اِنْ كُلُّ نَفْسٍ لَمَّا عَلَيْهَا حَافِظٌۜ ﴿٤﴾ فَلْيَنْظُرِ الْاِنْسَانُ مِمَّ خُلِقَۜ ﴿٥﴾ خُلِقَ مِنْ مَٓاءٍ دَافِقٍۙ ﴿٦﴾ يَخْرُجُ مِنْ بَيْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَٓائِبِۜ ﴿٧﴾ اِنَّهُ عَلٰى رَجْعِه۪ لَقَادِرٌۜ ﴿٨﴾ يَوْمَ تُبْلَى السَّرَٓائِرُۙ ﴿٩﴾ فَمَا لَهُ مِنْ قُوَّةٍ وَلَا نَاصِرٍۜ ﴿١٠﴾ وَالسَّمَٓاءِ ذَاتِ الرَّجْعِۙ ﴿١١﴾ وَالْاَرْضِ ذَاتِ الصَّدْعِۙ ﴿١٢﴾ اِنَّهُ لَقَوْلٌ فَصْلٌۙ ﴿١٣﴾ وَمَا هُوَ بِالْهَزْلِۜ ﴿١٤﴾ اِنَّهُمْ يَك۪يدُونَ كَيْداًۙ ﴿١٥﴾ وَاَ‌ك۪يدُ كَيْداًۚ ﴿١٦﴾ فَمَهِّلِ الْـكَافِر۪ينَ اَمْهِلْهُمْ رُوَيْداً ﴿١٧﴾

Bismillahirrahmanirrahim 

1.Vessemai vettarikı.2.Ve ma edrake mettariku.3.Ennecmüssakıbü.4. İn küllü nefsin lemma 'aleyha hafizun.5. Felyenzuril'insanü mimme hulika. 6. Hulika min main dafikın.7. Yahrücü min beynissulbi vetteraibi.8.İnnehu 'ala rec'ıhı lekadirün.9.Yevme tüblesserairü.10.Fema lehu min kuvvetin ve la nasırin.11.Vessemai zatirrec'ı. 12. Vel'ardı zatissad'ı.13.İnnehu likavlün faslün.14.Ve ma hüve bilhezli.15. İnnehüm yekiydune keyden.16. Ve ekiydü keyden. 17. Femehhililkafiriyne emhilhüm rüveyden. 

Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla

Göğe ve târıka andolsun. ﴾1﴿ Târıkın ne olduğunu sen ne bileceksin? ﴾2﴿ O, (ışığıyla karanlığı) delen yıldızdır. ﴾3﴿ Hiçbir kimse yoktur ki, üzerinde koruyucu bulunmasın. ﴾4﴿ Öyleyse insan neden yaratıldığına bir baksın. ﴾5﴿ Fışkırıp çıkan bir sudan yaratıldı. ﴾6﴿ Bu su, bel ile kaburga kemikleri arasından çıkar. ﴾7﴿ Şüphesiz Allah'ın onu, öldükten sonra tekrar diriltmeye de gücü yeter. ﴾8﴿ Bütün sırların yoklanacağı günü hatırla! ﴾9﴿ (O gün) artık insan için ne bir kuvvet vardır, ne de bir yardımcı. ﴾10﴿ Yağmurlu göğe andolsun, ﴾11﴿ Yarık yarık çatlamış yere andolsun. ﴾12﴿ Şüphesiz o Kur'an, hak ile bâtılı ayırd eden bir sözdür. ﴾13﴿ O, boş bir söz değildir. ﴾14﴿ Şüphesiz onlar bir tuzak kurarlar, ﴾15﴿ Ben de bir tuzak kurarım. ﴾16﴿ Artık sen inkârcılara mühlet ver; onlara biraz zaman tanı! ﴾17﴿

İlginizi Çekebilecek Diğer Videolar

Yandex.Metrica

Reklam