İncil ve Tevratta Geçen Hz. Muhammed ( s.a.v )

Aramak İstediğiniz Konuyu Alttaki Kutucuğa Yazınız

 • Lütfen yazıdaki İLK BÖLÜMÜ ( İNCİL VE TEVRAT AYETLERİNE OLAN BÖLÜMÜ ) OKUYUN ANLAYACAKSINIZ Kİ Aslında konu çok net ...
 • Yahu ve Hıristiyanların Değiştirdikleri İNCİL ve TEVRAT ' ta Kitaplarında Son Peygamber geleceği ve O'na ( Sallallahu Aleyhi ve Sellem ) 'e Uymaları gerektikleri Defalarca yazıyor ...
 • Buna rağmen bizim Güzel Peygamberimiz ( Sallallahu Aleyhi ve Sellem ) 'e ve doğal olarak Dinimize İman etmemeleri çok acaip değil mi ! Şimdi detayları İncil ve Tevrat'tan kanıtlarıyla okuyun lütfen ...

Sevgili kardeşlerim bu soru çok soruluyor ve kafaları çok karıştırıyor ! Aslında Allah inancı tam olan birisinin kafası anlayamadığı aklının alamadığı hiç bir konuda karışmamalı ! Neden ? Çünkü Allah herşeyin en iyisini bilendir demelidir insan ! Gerçek İMAN bunu gerektirir ... Bu demek değildir ki fiziği bilimi doğayı uzayı yani  herşeyi sorgulamayı bırakmalıyız ! Tabiiki hayır sorgulamanın sonucu BİLİM dir ! Bilim insanoğlunun tefekkürünü ve Allah'a olan hayranlığını artırır eğer artırmıyorsa tabiiki de o da büyük sorun Allah bizleri bu durumda korusun ... Şu anki Ataistlerin ve namaz oruç gibi farzları küçük görerek yapmayan Sözde müslümanların nerdeyse tamamı çevresine entellektüel görüntü verebilmek için Bilimi kullanıp ve bilime aldanıp Ayet ve Hadislere göre yaşamaya çalışanları küçük görüp bilim'den uzak görerek hurafeci ve geri kafalı görmelerinin en büyük ve hatta tek sebebi budur oysa ki asıl kendileri kendi cahilliklerinde kaybolup gidenlerdendir ... Keşke Bilime yaklaştıkça geçek bir müslümanın olması gerektiği gibi Tefekkürleri de artsa ... Onlar için dua edip asıl konumuza döneyim ...

Hıristiyanların durumunun adaletsizlik olduğunu düşünenler için Herşeyin başı aslında Hıristiyanların kendi dinlerini bile bilmeden islam dinini kabul etmemeleri ... Sanırım cümlenin anlaşılması biraz zor oldu şöyle yazayım ...

Aslında Hıristiyanlar gerçekten dinlerine bağlı olsalardı zaten müslüman olmak zorundalar ... Evet şaşırmayın VALLAHİ BİLLAHİ bu durum aynen böyle şimdi sizlere bunu İNCİL ve Tevrat ile kanıtlayayım ...

Önce şunu söylemeliyim yoksa çatlarım ... Hıristiyanlar ve Yahudiler o kadar saygısızlar ki o kadar kötü kalpliler ki benim Alemlere Rahmet güzel peygamberim Hz. Muhammed   ( Sallallahu Aleyhi ve Sellem ) efendimi yok sayıyorlar o yüzden onları ALLAH İÇİN hiç sevmediğimi söylemeliyim bu bir nefret söylemi değil bunu Allah için söylüyorum ki bunu da Allah emrediyor zaten, yani bunu bir müslümanın demesi FARZ Bakın bu konuyla ilgili Kuranı kerim'de Allah bizlere ne diyor : 

"Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete, doğru yola iletmez." (Mâide Sûresi, 5:51)

Yani Yahudiler ve Hıristiyanlar benim peygamberimi tanımadıkları sürece onlarla TİCARET DIŞINDA bir işim olamaz ... ( Peygamber efendimiz ( Sallallahu Aleyhi ve Sellem ) Yahudilerle ve müslüman olmayanlar da Ticaret yapmıştır )

Ama benim güzel İslam dinim hepimizin çok iyi bildiği ( ! )  her Yatsı namazından sonra okumadan yapmadığı Amene'r-Resulu ( Bakara süresi 285 - 286.Ayetler ) ile Bütün peygamberlere iman Edin diye bize emrediyor : 

" Bakara suresi 285.Ayet: ....... MÜ'MİNLERİN CÜMLESİ DE Allah-u Azimüşşan'a, meleklerine kitaplarına ve PEYGAMBERLERİNE İMAN ETTİLER ve İMAN HUSUSUNDA BİZ RESULLERİ BİRBİRİNDEN AYIRD ETMEYİZ. .... "

Tamamı için Tıklayınız

Biz Hz.İsa ' ya Hz.Musa'ya inanıyoruz ve Hz.İbrahim soyuna her namazda dua ediyoruz ama ,

Yahudiler ve Hıristiyanlar bizim güzel Son peygamberimize İNCİL 'de ve TEVRAT 'ta da emredilmesine rağmen iman etmiyorlar ... Evet yanlış okumadınız İNCİL 'de de emredilmesine rağmen Peygamberimize İMAN emrediyor Allah ( C.C) müslüman olmak için Efendimiz Aleyhiselatu Vesselam'a İmanı şart koşmuştur:

 

HADİD Suresi 7. Ayet: ALLAH’A VE O’NUN RESÛLÜ'NE ÎMÂN EDİN. Ve sizi vekil kıldığı şeylerden infâk edin. Böylece sizden âmenû olup infâk edenler için büyük ecir vardır.

NİSA Suresi 136.Ayet:  Ey iman edenler! Allah'a, Peygamberine, Peygamberine indirdiği Kitab'a ve daha önce indirdiği kitaba iman (da sebat) ediniz. Kim Allah'ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve kıyamet gününü inkâr ederse tam manasıyle sapıtmıştır.

 

Kardeşlerim Değiştirilmiş olmasına rağmen İNCİL ' de ve TEVRAT 'ta da ve direk bunu defalarca belirterek Hz.İsa Gelecek olan son peygambere İMANI EMREDİYOR ... Şimdi Allah korusun kendinizi hıristiyan ülkede doğmuş dinine bağlı Dinine göre yaşamaya çalışan biri olarak hayal edin Açar Kitabınızı okuma mısınız ? Tabiiki okursunuz ve kitabınızda Peygamberiniz size Gelecek olan son peygambere İMAN EDİN diye emrediyorsa SİZ NE YAPARDINIZ ?

İşte sorunun cevabı tam da budur ! Hıristiyanlar bizim alemere Rahmet Peygamberimiz Hz. Muhammed   ( Sallallahu Aleyhi ve Sellem ) 'i o kadar iyi biliyorlar ki inanın buna çoook iyi biliyorlar ! Bu bilgilerini Allah bize bildiriyor:

En`âm Suresi 20. Ayet Meali: Kendilerine kitap verdiğimiz milletlerin bilginleri, Peygamber´i kendi oğullarını tanıdıkları gibi tanırlar. Kendilerine yazık edenler ancak iman getirmezler.

Peki neden dinlerinin emrettiği gibi Son peygambere inanmıyorlar ! İşte asıl sorulması gereken soru bu ! bunun cevabını ben de merak ediyorum ! İnsan bu kadar cahil olur mu !! Şimdi size İNCİL 'de geçen bazı emir ayetlerini göstereyim ... hıristiyan ve yahudilerin durumu inanılır gibi değil kendi kitaplarında geçen emirleri dahi yok sayarak ebedi cehenneme doğru hızla gitmekteler ... Ne Acı durumdalar Allah şu anda dünya'da bulunan bütün hıristyan ve Yahudilere İman tadını yaşatır inşaAllah hepsini İslam ile şereflendirir inşaAllah ...

Peki Yahudi ve Hıristiyanlar için Allah ( Azze ve Celle ) ne diyor sadece birkaç ayeti okumanızı tavsiye ederim:

 

 • MAİDE SURESİ 69.Ayet: “… O kişiler ki, YAHUDİ olmuşlardır. Bir de o sabiler ile HIRİSTİYANLAR; işte her kim ALLAH’A VE O SON RESULÜNE İNANIRayrıca Salih bir amel de işlerse, artık onlar üzerine hiçbir kork yoktur ve ancak onlar mahzun olmayacaklardır.”
 • MAİDE SURESİ 17.Ayet: “Andolsun “ŞÜPHESİZ ALLAH MERYEM OĞLU MESİH’TİR.” DİYENLER KÜFRE DÜŞMÜŞTÜR KAFİR OLMUŞTUR ......
 • TEVBE SURESİ 30.Ayet: “YAHUDİLER: “ÜZEYİR ALLAH’IN OĞLUDUR” DEDİLER; HIRİSTİYANLAR DA: “MESİH ALLAH’IN OĞLUDUR” DEDİLER. Bu, onların ağızlarıyla söylemeleridir; onlar, bundan önceki inkâr edenlerin sözlerini taklid ediyorlar. ALLAH ONLARI KAHRETSİN; NASIL DA ÇEVRİLİYORLAR ?

 

 

Şimdi İNCİL ' deki ve TEVRAT 'taki Gelecek olan SON PEYGAMBERE İMAN EDİLMESİ GEREKTİĞİ ile ilgili ayetlere göz atalım :

Not: Unutmayalım ki bizim İmanımız Kur'an-ı Kerim'de yazdığı içindir İncil'de var Tevrat'ta var diye inanıyor değiliz direk olarak kutsal kitabımızda var diye inanıyoruz burda göstermek istediğim Son din olan güzel dinimiz müslümanlığa inanmayan Yahudi ve hıristiyanlar'a kanıt olarak kendi kitaplarından kesitler sunarak aslında kendi dinlerinin ( dinler demeyi hiç sevmiyorum ! ) ( ALİ İMRAN Suresi 19. ayet: Şüphesiz Allah katında tek din İslâm’dır....... ) son din olan Müslümanlığı emrettiğidir.

 

Bugünkü Tevrat ve İncil'den "Gelecek Peygambere" bazı işaretler:

"Rab Sina dağından geldi, halkına Seirden doğdu ve Faran dağından parladı,on binlerce kutsalıyla birlikte geldi sağ elinde halkı için alev alev yanan ateş vardı." (Tesniye,bab:33,ayet:2) 

 

Seir, İsa Peygamberin ortaya çıktığı Filistin, Faran Mekkedir... Çünkü aynı Tevrat'in başka bir yerinde, Hz.İbrahim'in oğlu İsmail'i Faran'da bıraktığı anlatılmaktadir... (Yaratılış:21)

HZ İSMAİL SOYUNDAN

Tevrat'in bu ayetinde Hz. Musa'ya hitaben şöyle buyrulur: 

"Onlar için(İsrailoğullari) kardeşleri arasından senin gibi bir peygamber çıkaracağım ve sözlerimi onun ağzına koyacağım ve ona emrettiğim her şeyi onlara söyleyecek. Benim ismim, ayetimle söylediği sözlere itaat etmeyenlerden bizzat ben intikam alacağım" (sifr.tesniye,bab:18,ayet:18,19)

"Onların arasından" ya da "İsrailoğulları'ndan" denilmeyip, bu ayette "Kardeşleri arasından" tabirinin yer alması, Hz.İsmail soyundan gelecek bir peygambere işarettir. Bilindiği gibi İsrailoğulları Hz. İshak soyundan gelmektedir. Hz. İbrahim'in diğer oğlu Hz İsmail soyundan geldiği net olarak bilinen peygamber Hz. Muhammed(S.A.V) dir. Tevratta anılan bu peygamberin Hz. İsa, Hz Yahya ve Hz. Yuşa olma ihtimalleri ise mümkün değildir... Zira bu peygamberler İsrailoğullarındandır.

 

 • 1- (Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 15-16): Hz. İsa dedi; “Eğer beni seviyorsanız, emirlerimi tutun. Ben de Rab’den dileyeceğim ve O size başka bir Faraklit verecektir; ta ki, daima sizinle beraber olsun”
 • 2- (Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 26): Hz. İsa dedi: “Benim adımla Rabbin göndereceği Faraklit size her şeyi öğretecek ve size söylediğim her şeyi hatırınıza getirecektir.”
 • 3- (Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 29):  Hz. İsa dedi: “Faraklit geldiği zaman 

  İMAN EDESİNİZ DİYE, GELMEDEN ÖNCE SİZE ŞİMDİ SÖYLEDİM

  .”
 • 4- (Yuhanna, Bâb 15, Âyet: 26): Hz. İsa dedi: “Rab’den size göndereceğim Faraklit geldiği zaman, O benim hakkımda tanıklık edecektir…”
 • 5- (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 7): Hz. İsa dedi: “Ama size gerçeği söylüyorum, benim gitmem sizin için yararlıdır. Çünkü gitmezsem, Faraklit gelmez… Ama gidersem onu size gönderirim.”
 • 6- (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 13): “…Ama Faraklit gelince sizi tüm gerçeğe yöneltecektir. Çünkü kendiliğinden konuşmayacaktır. Ne işitirse onu söyleyecek ve gelecek şeyleri size bildirecektir.”
 • 7- (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 14): “…O Faraklit beni yüceltecek, çünkü benimkinden alacak ve size bildirecek”
 • İncilin yukarıdaki ifadelerinde Hz. İsa tarafından gelmesi müjdelenen ve “Faraklit” olarak geçen kelimenin aslı; Süryanca da “Münhamenna “ Yunanca’da ‘Piriklitos’tur.. Bu kelimenin birebir Arapça karşılığı ise ‘Ahmed’tir.
 • İncil ayetlerinde Grekçe Priklitos yani “Ahmed” ifadesi bazı kaynaklarda “Briklitüs” olarak geçmektedir ‘Ahmed’, Efendimizin (sav) bir ismi olduğu gibi, Kur’ân-ı Kerim’de de, O’nun İncil’de ‘Ahmed’ olarak geçtiği açıkça ifade edilmektedir.
 • Hem az önce bahsedilen bütün vasıflar sadece Efendimizde (sav) mevcuttur. O halde İncil’de gelmesi beklenen ve kendisi müjdelenen kişi: Hz. Muhammed (s.a.v)’dir.
 • Ayrıca “Faraklit” kelimesi, İncil tefsirlerinde “hak ve batılı birbirinden ayıracak hakperest zat” olarak izah edilmiştir ki, Hz. İsa’dan sonra gelecek insanları hakka sevk edecek zatın ismidir. Acaba Hz. Muhammed’den daha fazla bu vazifeyi yapmış başka birisi alemde gösterilebilir mi?
 • 8- (Yuhanna Bab 16, ayet 7): “Size gerçeği söylüyorum: benim gidişim size faydalıdır. Zira ben gitmezsem, tesellici size gelmez.”
 • Acaba, şu âleme gelen ve insanlara hakiki teselli veren Hz. Muhammed’den başka kim vardır. Evet, Odur, fani insanları ölümün ebedi idamından kurtarıp hakiki teselli veren.
 •  9- (Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 30): Hz. İsa dedi: “Artık sizinle konuşmayacağım:Çünkü bu dünyanın reisi geliyor ve bende onun hiçbir şeyi yoktur.”
 • 10- (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 8): “… ve O geldiği zaman günah, salâh ve hüküm için dünyayı ilzâm edecektir.”

 

 

Acaba Hz. İsa’dan sonra, dünyanın reisi olacak ve hak ve batılı ayırıp, Hz. İsa’nın yerinde insanları irşad edecek, Hz. Muhammed (SAV)’den başka kim gelmiştir? Ve Ondan başka “alemin reisi” olma unvanına kim layıktır. Hem Hz. Davud (As)’dan sonra, Hz. Muhammed’den başka hangi nebi gelmiş ki, doğudan batıya kadar dinini neşretmiş ve memleketleri cizyeye bağlamış ve padişahları kendine secde eder gibi itaat altına almış ve her gün insanlığın beşte biri kendisine dua ve salavat okur olsun? bunları yapmış tek kişi olarak Hz. Muhammed’den başka kim gösterilebilir? Demek, incilde, Hz. İsa’dan sonra geleceği belirtilen “alemin reisi” tabiri ile kastedilen; Hz. Muhammed (SAV)’dir. Hem “fahr-i alem” yani “alemin kendisiyle övündüğü” unvanı, Efendimizin en meşhur unvanıdır.

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlginizi Çekebilecek Diğer Videolar

Yandex.Metrica

Reklam