İsmi Azam duası ve tevessül Duası - Allah'ın izniyle kabul olacağı vaad olunan dualar

Aramak İstediğiniz Konuyu Alttaki Kutucuğa Yazınız

Reklam

Size kesin kabul olacak iki dua öğreteyim: İsmi Azam duası ve tevessül Duası 

İSMİ AZAM DUASI 

Büreyde radiyallahü anh anlatıyor:

“Resulullah (sallallahü aleyhi vesellem), bir adamın şöyle söylediğini işitti:

“Allah’ım, şehadet ettiğim şu hususlar sebebiyle senden talep ediyorum: Sen, kendisinden başka ilah olmayan Allah’sın, birsin, samedsin (hiçbir şeye ihtiyacın yok, her şey sana muhtaç), doğurmadın, doğmadın, bir eşin ve benzerin yoktur.” Bunun üzerine Efendimiz buyurdular: “Nefsimi kudretinde tutan Zat’a yemin olsun, bu kimse, Allah’tan İsm-i Azam’ı adına talepte bulundu. Şunu bilin ki, kim İsmi Azam’la dua ederse, Allah ona icabet eder, kim onunla talepte bulunursa (Allah ona dilediğini mutlaka) verir.” (Tirmizi, Da’avat 65, (3471); Ebu Davud, Salat 358, (1493)

TEVESSÜL DUASI 

“Gözleri kapanan (kör olan) bir adam, Peygamberimiz’e gelerek: “Ya Resulallah gözlerim kapandı. Benim için dua buyur.” dedi. Peygamberimiz (aleyhisselatü vesselam) şu karşılığı verdi:

“Abdest al, iki rek’at namaz kıl, sonra da şöyle de: “Allah’ım, Peygamberin Muhammed ile sana tevessül ediyorum. Ey Muhammed, gözümün açılması için senin şefaatçi olmanı istiyorum. Allah’ım onun hakkımdaki şefaatını kabul buyur.”

Ardından Hz. Peygamber şöyle ilave etti:

“Bir ihtiyacın olduğu zaman hep aynısını yap!” Bu olaydan sonra adamın gözleri açıldı.” (Tirmizî, Deavat, 49; İbn Mace, İkame. 5; İbn Hanbel, IV, 138)

Reklam: 
Kategori Şeysi: 
Kaynak: 
Tirmizi, Da’avat 65, (3471); Ebu Davud, Salat 358, (1493)-Tirmizî, Deavat, 49; İbn Mace, İkame. 5; İbn Hanbel, IV, 138

Yorumlar

Yeni yorum ekle

Yandex.Metrica

Reklam