EN'AM SURESİNİN İLK 3 (ÜÇ) AYETİNİ SABAH NAMAZINDAN SONRA OKUNMASININ FAYDALARI

Aleyhissalatu vesselam

Aramak İstediğiniz Konuyu Alttaki Kutucuğa Yazınız

Reklam

EN'AM SURESİNİN İLK 3 (ÜÇ) AYETİNİ SABAH NAMAZINDAN SONRA OKUNMASININ FAYDALARI

EN'AM SURESİNİN TAMAMINI OKUMAK YA DA DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bismillâhirrahmânirrahîm

6/EN'ÂM-1: Elhamdu lillâhillezî halakas semâvâti vel arda ve cealez zulumâti ven nûr(nûra), summellezîne keferû bi rabbihim ya’dilûn(ya’dilûne).

Hamd semaları ve arzı yaratan, zulmeti ve nuru var eden Allah'a mahsustur. Sonra da kâfirler, Rab'lerine (başka şeyleri) eş (denk, adl) tutuyorlar.

6/EN'ÂM-2: Huvellezî halakakum min tînin summe kadâ ecelâ(ecelen), ve ecelun musemmen ındehu summe entum temterûn(temterûne).

Sizi topraktan yaratan, sonra bir ecel (zaman dilimi) tayin eden O'dur. Ve ecel-i müsemma (mekânı ve zamanı belirlenmiş ecel) Allah'ın katındadır. Sonra da siz, şüphe ediyorsunuz.

6/EN'ÂM-3: Ve huvellâhu fîs semâvâti ve fîl ard(ardı), ya’lemu sirrakum ve cehrekum ve ya’lemu mâ teksibûn(teksibûne).

Göklerde ve arzda Allah O'dur. (O Allah, göklerde ve yerdedir.) Sizin sırrınızı (gizlediğinizi) ve açıkladığınızı ve kazanacağınız şeyi bilir.

Fazileti:

Allah Resulü(s.a.v) buyuruyorlar ki;

  • Kim sabahleyin En’am Suresinin ilk üç ayetini okursa,Allah o kimsenin emrine yetmiş bin melek verir.O melekler o kimseyi korurlar,ve onun için kendi amellerini kıyamete kadar yazarlar.Yedinci kat gökten yanında demirden tokmak bulunan melekler iner.şeytan o adamın kalbine bir şer koymak istediğinde melek tokmakla şeytanı döver ve bu esnada şeytan ile adam arasında yetmiş bin perde oluşur.Allah teala buyuruyor ki:
  • “Ey ademoğlu! Benim gölgem altında yürü,cennetin ağaçlarının gölgesinden faydalan,Kevser’den iç,Sensebil suyunda yıkan.Sen benim kulumsun.Ben de senin Rabbinim.Bu gün senin aleyhine ne bir hesap vardır, nede azap”
  • En’am Suresini arasına dünya kelamı sokmadan baştan sona kadar okuyanın,cenabı Hakk o kimsenin geçmiş günahlarını bağışlar.
  • Kim En’am suresini okursa gece gündüz onun üzerine yetmiş bin melek salat’ü selam getirir.
  • Sabahları ve akşamları aşağıdaki ayeti kerimeyi yedişer defa okumaya devam edenler,bu ayeti okuduktan sonra avuçlarına üfleyip,elleriyle yüzünü ve vücudunu mesherderse Cenabı Hakk  o kimeys ağrı ve acı yüzü göstermez.

Bismillâhirrahmânirrahîm

6/EN'ÂM-1: Elhamdu lillâhillezî halakas semâvâti vel arda ve cealez zulumâti ven nûr(nûra), summellezîne keferû bi rabbihim ya’dilûn(ya’dilûne).

Kaynak: 
https://www.youtube.com/watch?v=AtArFtv7mRs 19.dakikasından itibaren konusu geçti anlattı cübbeli hoca efendi

Yorumlar

Bismillahirrahmanirrahıym. El hamdü lilahillezine halekas semavati vel erda ve cealez zulumati ven nura sümmellezine keferu bi rabbihim ya’dilun

hanım kardeşim aşağıdaki ayeti kerimeyi yedi defa okuyun demiş aşağıdaki ayet de: Bismillâhirrahmânirrahîm 6/EN'ÂM-1: Elhamdu lillâhillezî halakas semâvâti vel arda ve cealez zulumâti ven nûr(nûra), summellezîne keferû bi rabbihim ya’dilûn(ya’dilûne). budur

Enam süresi birinci ayeti okuyacaksınız..

enam suresi

Enam Suresi 1. ayet

Merhaba.. ben biseyi anlamayamadim..en son faziletlerde sabah aksam 7kere okunmasi gereken ayet hamgisidir agri aci yuzu gormemek icin. Yardimci oluraaniz cook sevininirim:-)

Yeni yorum ekle

Yandex.Metrica