Ay Dünya'dan Her Yıl Uzaklaşıyor

Aleyhissalatu vesselam

Aramak İstediğiniz Konuyu Alttaki Kutucuğa Yazınız

Reklam

Hz.Muhammed Sallallahü Aleyhi Ve Sellem 'in söylediğinin Fizikçi Hawking tarafından da Bilimsel olarak kanıtlandığı bir mucizeden bahsetmek istedim.

Alemlerin Peygamberi Hz.Muhammed Sallallahü Aleyhi Ve Sellem Bu yazıda okuduklarınızı Bizlere 1400 yıl önce :

" Benim ümmetim 2000 leri görmeyecektir " ( şu anda hicri 1437 ' deyiz )

demişti ve bir mucizenin gerçekleşmesini görmezden gelenler için bir kanıt bir uyarıcı olsun amacıyla yazdım.

Bakın Dünya'nın En büyük fizik bilim adamı olarak görülen Hawking de aynı Hadisteki gibi bir dönemi işaret ederek : ' Bin Yıl İçinde Dünyayı Terk Edin! ' dedi ...

Çünkü Ay , her yıl Dünya'dan 3,8 cm. uzaklaşıyor Yazının devamını okuyarak NASA ' nın bilimsel kanıtlarını da görebilirsiniz.Yani ortalama 500 yıl dersek ( şu anda Hicri 1437 deyiz ve Hicri 2000 lere yaklaşık 500 yıl var ondan 500 dedim ) tam olarak bilemeyiz sadece Allah ( C.C ) bilir.

500 yıl da eğer bu uzaklaşma oranı artmaz aynı 3,8 cm kalırsa Ay dünya'da 3,8 cm.x 500 Yıl = 1.900 Mt. Yani 1,9 km. uzaklaşmış olacaktır.Peki bunun etkileri nelerdir yazının devamını okuyarak öğrenmenizi tavsiye ederim.

Reklam: 

Kayıtlı kürekli Sahih Hadis şöyledir :

Ebu Sa’lebe anlatıyor: Resulüllah (a.s.m) şöyle buyurdu:

“Allah bu ümmeti yarım günden âciz bırakmaz.” (Ebu Davud, Melahim 18; Müsned, IV/193)

Münavî, bu hadisin senedinin sağlam olduğunu söylemiştir.(Avnu’l-Mabud, 11/512). Heysemî, bu hadis ricalinin Sahih’in ricali olduğunu ifade etmiştir.(bk. Mecmau’z-Zevaid, 6/219). Aclunî de Ebu Davud ve Taberanî’nin Ebu Sa’lebe’den naklettikleri hadisin sahih olduğunu vurgulamıştır.(Keşfu’l-Hafa, II/149)

Bu hadisi rivayet edenlerden biri olan Sad b. Ebi Vakkas’a "yarım gün"den maksatın ne olduğu sorulmuş, o da, “Beş yüz senedir.” diye cevap vermiştir. (Müsned, 1/170) Hz. Sad bu açıklamayı

"Şüphesiz Rabbinin katında bir gün, sizin saydıklarınızdan bin sene gibidir." ( Kur'an-ı Kerim - Hac Suresi ,47.Ayet )

ayetine göre yapmış olmalıdır.

Kuran'a Ayete göre Yarım Gün 500 sene ise Hadisin tarihi 1400 yıl önce + ( Hadisteki yarım günü geçmez olarak verilen tarih ) 500 sene ne yapar = Hicri 2000 li Yıllara denk geliyor önünü arkasını kesin gününü Allah ( C.C ) Bilir ...

Biz şu anda Hicri 1437 yılındayız Ümmetim 2000 ' i görmeyecektir Hadisi Şerifinde Kıyametin kesin tarihi verilmiyor amann hemen kalkanları çıkarmayın Hadisde kesin günü belli olmayan bir dönem belirtiliyor. Bakın bu Hadis şu anda En büyük fizik bilim adamı olarak görülen Hawking'sin : 'Bin Yıl İçinde Dünyayı Terk Edin !' Bilimsel teorisiyle nerdeyse aynı ... Bilimsel kanıtlara dayanarak konuşan Fizikçi Hawking' sin söylediğini 1400 yıl önce söyleyen Alemlerin Peygamberi Hz.Muhammed Sallallahü Aleyhi Ve Sellem 'in o tarihlerde bunu söylemesi şüphesiz Allah'ın ( C.C ) lütfü keremindendir. Demem o ki Sahih ( Gerçek ) Hadisler ve Kuran ' ı tam anlayarak incelersek bilimsel pek çok konuda da kanıtlar ve yeni fikirler edinebiliriz. 

Dünyanın tek doğal uydusu Ay, yavaş yavaş uzaklaşıyor. 40 yıldır yapılan ölçünler, uzun yıllar sonra da olsa, insanların, gökyüzüne baktıklarında Ay'ı, bugün bizim gördüğümüz gibi göremeyeceklerini gösteriyor.

Ay'la aramızda mesafe büyüyor

Giderek daha küçük görülecek olan Ay, bir gün bir yıldız kadar, daha sonraları ise hiç görülmeyecek. Bu süreç yüzbinlerce yıl alsa da, bir gün Dünya'nın uydusu olmaktan çıkacağı artık kesin olarak biliniyor. 

Şu sıralar Dünya ile Ay arasındaki mesafe 384 bin 403 kilometre. Ancak, 1969'dan beri yapılan ölçünler, Ay'ın her yıl 3.8 santimetre uzaklaştığını ortaya koyuyor. 

Öncelikle Ay’ın Dünya Üzerindeki Etkilerini okumanızı tavsiye ederim :

Dünya’nın uydusu Ay, büyük hacmi sayesinde yeryüzünün dönme merkezini sabitleyerek, yaşam için elverişli iklim koşullarının korunmasını sağlar. Dünya’nın çekirdeğindeki sıvı halin korunmasında da Ay’ın çekim gücü etkilidir. Bu durum Dünyanın manyetik alanını sabit tutar. Bu manyetik alan sayesinde yeryüzü kozmik radyasyondan direkt olarak etkilenmez.

Ay, okyanusları kendisine doğru çekerek Dünya’nın dönüş hızını yavaşlatır. Bununla birlikte, Ay her yüzyıl, günleri saniyenin binde 1,1’i kadar süre uzatmaya devam etmektedir.

Ay Olmasaydı;

  • Dünya’nın kendi ekseni etrafındaki dönüş süresi 10 saat olacak, günler kısalacaktı.
  • Dünya, iklim koşullarından ötürü şiddetli fırtınaların ve kasırgaların hiç kesilmediği bir gezegen olurdu.
  • Atmosfer bugünkü gibi olmazdı. Daha kalın bir atmosfere sahip olurduk.
  • Gel-git olayları %70 oranında azalırdı. Ay ışığında etkinliğini sürdüren canlılar gelişmezdi. Bilindiği gibi, bazı canlı türleri üreme için Ay’ın evrelerini izlemektedirler.
  • Mevsimler olmazdı.
  • Gel-gitler olamayacağı için Dünya’da yaşam oluşmazdı. Dünya sadece Güneş’in varlığı ile oluşan mevsimler, rüzgarlar ve yağmurların var olduğu boş bir gezegen olurdu.

Bakın Dünya'nın En büyük fizik bilim adamı olarak görülen Hawking de aynı Hadisteki gibi bir dönemi işaret ederek : ' Bin Yıl İçinde Dünyayı Terk Edin! ' dedi ...

Ünlü fizik profesörü Stephen Hawking, önümüzdeki bin yıl içinde, dünyayı terk etmemesi halinde insanlığın yok olacağını iddia etti.

Avustralya’nın Sydney şehrindeki Opera Evi’ndeki programa hologram görüntüsüyle katılan Hawking, “İnsanlığın geleceği için uzayı keşfetmeye devam etmeliyiz. Başka gezegenlere gitmeden, üzerinde yaşadığımız bu kırılgan gezegende bir bin yıl daha var olabileceğimizi zannetmiyorum.” dedi. 73 yaşındaki Hawking’in iki kamerayla hologram efektiyle Amerika’daki evinde çekilen konuşması, San Jose’de işlenerek, Sydney Opera Evi’ne aktarıldı. Programı Hawking’in yazar olan kızı Lucy Hawking sundu. Hawking, “Zayn’ın, One Direction müzik grubundan ayrılması için ne düşünüyorsunuz?" sorusuna ise “Nihayet birisi bizim için gerçekten çok önemli bir soru sordu.” cevabını verdi.

Apollo misyonuyla Ay'a giden ve 21 Temmuz 1969'da Ay'ın yüzeyine 100 aynadan oluşan bir panel bırakan ünlü astronotlar Buzz Aldrin ve Neil Armstrong, Ay'la Dünya arasındaki mesafenin kesin olarak ölçülmesini sağladılar. 

Teksas'ta bulunan McDonald Gözlemevi'nden, her gün, aynı saatte, dakikasını aksatmadan, Ay'ın yüzeyindeki bu aynalı panele bir lazer ışını gönderiliyor. Panelin aynaları tarafından yeniden Dünya'ya yanstılan lazer ışını, gözlemevindeki teleskop ve hassas ölçüm aletleri tarafından yakalanıp, Dünya ile Ay arasındaki mesafe ölçülüyor. 40 yıldan beri, her gün, aynı saatte yapılan ölçüm, Ay'ın Dünya'dan yavaş yavaş ama hiç durmadan uzaklaştığını ortaya koyuyor. 

NASA, şimdi de New Mexico Çölü'nde yeni bir gözlemevi kurup, bu ölçümü daha da hassas biçimde yapmak için harekete geçti. Apache adı verilen gözlemevine dev bir teleskop kuruldu. Ay'ın Dünya'dan uzklaşma hızı, buradan da sıkı biçimde takip edilecek.

Kaynak: 
http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/03/150305_ay_dunya - http://www.hurriyet.com.tr/dunyadan-yavas-yavas-uzaklasiyor-11239165 - https://onedio.com/haber/hawking-bin-yil-icinde-dunyayi-terk-edin--498380 - www.sorularlaislamiyet.com

Yorumlar

Okuya okuyo dilim tükendi

Yeni yorum ekle

Yandex.Metrica