Paylaşımlarım

Aramak İstediğiniz Konuyu Alttaki Kutucuğa Yazınız

Reklam

Subbuhun kuddusün rabbüna ve rabbül melaiketi verruh Duası Namazda Secdede

Subbuhun kuddusün rabbüna ve rabbül melaiketi verruh Duası Namazda Secdede

"Subbuhun kuddusün rabbüna ve rabbül melaiketi verruh" duasını namazların secdesinde okumak sünnettir.

Ancak cemaatle kılınan namazlarda namazı uzatmamak için okunmaz.

Teravih namazı kılınırken, namaz aralarında bu dua okunabilir. (İbn Abidin, Reddü'l-Muhtar, 2/46)

Excel'de sayfa koruma şifresini kaldırma

Faydalı olabileceğini düşündüğüm bir konuyu sizinle paylaşmaya karar verdim. Konumuz başlıktan da anlaşıldığı gibi Microsoft Office Excel belgelerinde bulunan sayfa koruması şifresini kaldırmak. Bu işlem için bir çok bulunabilir ama aslında program olmadan da çok kolay bir şekilde yapılabildiğini göreceğiz. 

 

Kutlu Nebi Alemlere Rahmet Gözümünüz Nuru Resulu Ekrem Hz.Muhammed Sallallahu Aleyhi Ve Sellem diyor ki

Kutlu Nebi Alemlere Rahmet Gözümünüz Nuru Resulu Ekrem Hz.Muhammed Sallallahu Aleyhi Ve Sellem diyor ki :

.... Eğer bütün insanlar sana fayda vermeye çalışsalar ancak Allah'ın yazdığı kadar fayda verebilirler, Eğer bütün insanlar sana zarar vermeye çalışsalar ancak Allah'ın yazdığı kadar zarar verebilirler ...

Dua ile ilgili ayetler... Dua ayetleri oku, kuran meali dinle

  1. Bakara Suresi, 127. ayet: İbrahim, İsmail'le birlikte Evin (Ka'be'nin) sütunlarını yükselttiğinde (ikisi şöyle dua etmişti): "Rabbimiz bizden (bunu) kabul et. Şüphesiz, Sen işiten ve bilensin";
  2. Bakara Suresi, 186. ayet: Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar.
  3. Al-i İmran Suresi, 38. ayet: Orada Zekeriya Rabbine dua etti: "Rabbim, bana Katından tertemiz bir soy armağan et. Doğrusu Sen, duaları işitensin" dedi.

İnsan dünya üzerindeki varlığını ne kadar zamandır sürdürmektedir ?

İlk insan Hz. Adem (as)'den bu yana ne kadar zaman geçmiştir? Ve bu hususta ileri sürülen yüz binler yıllık tarihler, ne derece doğrudur?

Bugünkü kabule göre, dünya beiş milyar yıl önce sıcak ve yoğun bir gaz kümesi idi. Dört milyar yıl önce ise, koyu bir ateş topu halinde bulunuyordu. Hayat ise, tek hücrelilerin ortaya çıktığı bir milyar yıl öncesine dayanıyor.

Bu tahmin, çağlar boyunca zamanın hep aynı aktığı ve sabit kaldığı düşünülerek yapılıyor. Halbuki zamanın değişken bir boyut olduğu ve onun, atomda, ışınlarda, olayların başında ve sonunda farklı bir seyir takip ettiği anlaşıldı. Bu durum, bir ırmağın yeryüzü şartlarına göre aynı hızlarda seyretmemesine benziyordu.

İslamda sakal kesmenin durumu - sakal kesmek haram mıdır

Sakal, yetişkin erkeklerin yanak, çene ve yüzlerinin alt kısımlarında çıkan kıllar.

İnsanları en güzel şekilde yaratan Cenab-ı Allah peygamberleri vasıtasıyla kulluk görevlerini onlara bildirdiği ve öğrettiği gibi, kılık-kıyafetlerini de belirlemiştir.

Allah Teâlâ, insanların bedenlerinde saç, sakal ve diğer kılları yaratmış, peygamberleri de bunlardan bir kısmının giderilmesini veya kısaltılmasını, bir kısmının da kesilmeyerek uzatılmasını tebliğ etmiş ve bu konuda insanları uyarmışlardır.

iki defa öldürdün dirilttin ayeti - Mümin suresi 11. ayette iki kez öldürüleceğimiz söylenirken, Duhan suresi 56. ayette, ilk ölüm dışında başka ölümün olmadığı

Bakara suresinin

"Allah sizi ölü iken diriltti. Sonra öldürecek, sonra diriltecek, nihayet Ona döndürüleceksiniz."

mealindeki 28. âyetini, Beydavi ve diğer tefsirler şöyle açıklıyor:

Çocuğun ana rahminde can verilmesinden önceki hali için ölü, can verilmesine de diriltme denmiştir. Yani insan, bir defa ana rahminde, bir de kabirden sonra diriltiliyor. İki ölü hali vardır; biri ana rahmindeki canlılıktan önceki durumu, bir de kabirdeki hali. Yani hepsi iki ölüm, iki diriltmedir.

Soruda geçen ayete gelince:

işrak namazı nasıl kılınır, kuşluk namazı nasıl kılınır

Değerli kardeşimiz,

Sabah namazının farzından sonra nafile namaz kılınmaz. Ancak güneş doğduktan ve kerahet vakti çıktıktan sonra kılınır. Buna kuşluk namazı denilir.

Kuşluk namazı, en az iki rekat olup, sağlam görüşe göre, dört veya sekize kadar kılınabilir. Mendup bir namazdır. Vakti, güneşin bir mızrak boyu yükselmesi ile başlayıp, zeval vaktine yirmi dakika veya yarım saat kalıncaya kadar devam eder.

Hz. Âişe (ra)'den şöyle dediği nakledilmiştir:

sabah namazından sonra namaz kılınır mı

Değerli kardeşimiz,

Sabah namazının farzından sonra nafile namaz kılınmaz. Ancak güneş doğduktan ve kerahet vakti çıktıktan sonra kılınır. Buna kuşluk namazı denilir.

Kuşluk namazı, en az iki rekat olup, sağlam görüşe göre, dört veya sekize kadar kılınabilir. Mendup bir namazdır. Vakti, güneşin bir mızrak boyu yükselmesi ile başlayıp, zeval vaktine yirmi dakika veya yarım saat kalıncaya kadar devam eder.

Hz. Âişe (ra)'den şöyle dediği nakledilmiştir:

Güneş doğduktan sonra kılınan namazın adı

Değerli kardeşimiz,

Sabah namazının farzından sonra nafile namaz kılınmaz. Ancak güneş doğduktan ve kerahet vakti çıktıktan sonra kılınır. Buna kuşluk namazı denilir.

Kuşluk namazı, en az iki rekat olup, sağlam görüşe göre, dört veya sekize kadar kılınabilir. Mendup bir namazdır. Vakti, güneşin bir mızrak boyu yükselmesi ile başlayıp, zeval vaktine yirmi dakika veya yarım saat kalıncaya kadar devam eder.

Hz. Âişe (ra)'den şöyle dediği nakledilmiştir:

Bu dünyada sahip olacağın ve bırakabileceğin en büyük zenginlik

Bu dünyada sahip olabileceğin ve arkanda bırakabileceğin EN BÜYÜK ZENGİNLİK arkandan Kur'an'la Dua edecek bir Eş ve Evlatlar ve Dostlar bırakabilmektir.

Ne diyor anam babam feda gözümün nuru alemlere rahmet Resulullah Hz.Muhammed Sallalahü Aleyhi Ve Sellem Efendimiz:

"Ağızların tadını kaçıran ölümü çokça hatırlayın." (Tirmizi/2307)

İsmi Azam duası ve tevessül Duası - Allah'ın izniyle kabul olacağı vaad olunan dualar

Size kesin kabul olacak iki dua öğreteyim: İsmi Azam duası ve tevessül Duası 

İSMİ AZAM DUASI 

Büreyde radiyallahü anh anlatıyor:

“Resulullah (sallallahü aleyhi vesellem), bir adamın şöyle söylediğini işitti:

HACAMAT (HİCAMAT), HACAMAT NEDİR, TÜRKİYE HACAMAT

İki omuz arasından, sırttan, başın arka tarafından yahut vücudun herhangi bir yerinden tedavi maksadıyla bardak, şişe veya boynuzla kan aldırma. Peygamberimiz (s.a.s)'in sağlıkla ilgili tavsiyelerinden ve bizzat tatbik ettiği sünnetlerindendir.

Hacamat, sebebi belli bir hastalığın tedavisi olmaktan ziyade kan fazlalığının vücutta meydana getirdiği rahatsızlıkları gidermek için kullanılan genel bir tedavi usûlüdür.

Kuran'da 5 Vakit namazın vakitleri hakkında hangi ayetler ve kanıtlar mevcut

Bu Dünya'da Amel Var Hesap Yok, Ahirette Hesap Var Amel Yok ! Hz.Ali ( R.A.)

Amel demişken :

Ama benim Kalbim temiz demek Amel olarak geçmiyor Allah öyle söylüyor yapacak bişey yoksa herkesin kalbi temiz kendine göre ! Önemli olan Allah'ın indinde kalp temizliği ! O temizlik de farzların ne kadar yapıldığına bağlı bir  temizlik ...

Bak ne diyor İlmin sahibi Allah ( C.C. ):

Cessase Hadisi ve Deccâl Hakkındaki Hadisler

KÜTÜB-İ SİTTE HADİS-İ ŞERİFLERİ

4971 - Ummu Seleme radiyallahu anha anlatiyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki:
"Mehdi benim zurriyetimden, kizim Fatima'nin evladlarindandir."
Ebu Davud, Mehdi 1, (4284).

4972 - Ebu Ishak anlatiyor: "Hz. Ali radiyallahu anh, oglu Hasan radiyallahu anh'a bakti ve: "Bu oglum, Resulullah aleyhissalatu vesselam'in tesmiye buyurdugu uzere Seyyid'dir. Bunun sulbunden peygamberinizin adini tasiyan biri cikacak. Ahlaki yonuyle peygamberinize benzeyecek; yaratilisi yonuyle ona benzemeyecek" dedi ve sonra da yeryuzunu adaletle dolduracagina dair gelen kissayi anlatti."
Ebu Davud, Mehdi 1, (4290).

DECCAL

Öğle ve yatsının son sünnetini 4 Rekat Namaz kılmak

Sual: Öğle ve yatsı namazının son sünnetini dört rekat kılmakta mahzur var mıdır ?

CEVAP

Mahzur yoktur. İyi olur.

Farz ve vacip namazlardan başka kılınan namazlara, sünnetler de dahil, nafile namaz denir. Mekruh vakitler haricinde her zaman nafile namaz kılmak caizdir.

Öğle ve yatsı namazının farzından sonra dört, akşamın farzından sonra altı rekat nafile namaz kılmanın fazileti hakkındaki hadis-i şeriflerden birkaçı şöyle:

SESİ KUR’AN’LA SÜSLEMEK - SESİ KUR’AN’LA SÜSLEMENİN, SESİ GÜZEL OLANDAN KUR’AN OKUMASINI İSTEMENİN VE ONU DİNLEMENİN MÜSTAHAPLIĞI

ESİ KUR’AN’LA SÜSLEMENİN, SESİ GÜZEL OLANDAN KUR’AN OKUMASINI İSTEMENİN VE ONU DİNLEMENİN MÜSTAHAPLIĞI

Riyazussalihin

182- باب استحباب تحسين الصَّوت بالقرآن  وطلب القراءة من حَسَن الصوت والاستماع لها

SESİ KUR’AN’LA SÜSLEMEK SESİ KUR’AN’LA SÜSLEMENİN, SESİ GÜZEL OLANDAN KUR’AN OKUMASINI İSTEMENİN VE ONU DİNLEMENİN MÜSTAHAPLIĞI

Hadisler

111 Kere Okunduğunda 24 Saat İçinde Kabulü Gerçekleşecek İsmi Azam

EN SIKIŞIK ZAMANDA OKUNACAK 111 KEZ Fakat her ismi azamın arkasından okuyuşta yani 111 kere de Helal olan Duanızı Söyleyeceksiniz inşaAllah ...

İntikam veya haksızlığa uğrayanlar için 11 gün 11 er kere ismi azamlar okunurken her 11 in sonunda isteği de okunacak ve Allah'tam isimleriyle istenecek.

 

Namaz kılarken kaç rekat kıldım diye şüpheye düşmek, Namazda rekatları unutmak karıştırmak şaşırmak

Namazı tamamlamadan evvel, rek’atlarının sayısı üzerinde meydana gelen şüphe; eğer bu şüphe (namaz kılan bir kimsede) ilk defa meydana gelmişse veya şüphe bu kimsenin âdeti değilse[1][1], namazı bozar. Selâm verdikten sonra (rekatların sayısı üzerinde meydana gelen) şüphe dikkate alınmaz. Ancak (neyin) terk-edildiğinin kesinkes bilinmesi halinde durum değişir.   (Namazda) sık sık şüpheye düşen kimse kanaati ne yönde baskın ise ona göre davranır.[2][2](Kıldıkları namazın rek’atlarının sayısı hakkında) böyle baskın bir kanaate sahip bulunmayanlar en az rek’at sayısını dikkate alırlar ve namazın son rek’atı olduğunu var saya-k (kıldıkları) her rek’attan sonra otururlar.

İsmi Azam Gök Kapılarını Titreten Dua

İSMİ AZAM İLE İLGİLİ BİR KISSA

GÖK KAPILARINI TİTRETEN DUA; 

Asrı Saadette ticaretle uğraşan bir tacir mümin vardı. Bu tacir ticaretinde helal haramı gözetir. Allah ve Resulü için bu ticareti yapar, herkesin hakkına riayet ederdi. Ticaretini Şam ile Medine arasında gerçekleştirir çoğunlukla da ticaret kervanları ile hareket etmez, tek başına yolculuk yapmayı severdi. 

Bir alacağını almış, satacağını da satmış ve Şam’dan Medine ye doğru hareket etmişti. Epeyce yol almıştı ki, baştan aşağı silahlı bir eşkıya ile karşılaştı. Eşkıya bu mümin taciri tehdit etti; 

"Mallarını şuraya indir, develerini de şu ağaca bağla.”

Mümin tacir:

“Mallarım senin olsun, beni bırak gideyim.

Eşkıya;

Dünya'nın Şekli ? Dünya'nın yuvarlak oluşu, Dünya'nın yuvarlak mıdır ? Dünya Düz müdür ?

Dünya’nın şekli konusunda insanlar asırlar boyu ciddi çelişkilere düşmüşler ve çokları onun bir tepsi gibi düz olduğu fikrini savunmuşlardı. Son birkaç yüzyılda yapılan mantıksal ve matematiksel açıklamalarla Dünya’nın yuvarlak olduğu tespit edilmiştir. Ve artık teknoloji gelişip de insanlık uzaya ve aya çıktıklarında Dünya’nın yuvarlak olduğu görsel olarak da ispatlanmıştır.

Oysa ki Kur’an asırlar önce bu gerçeğe mucizevî bir şekilde işaret ediyordu.

“Gökleri ve yeri hak olarak yarattı. Geceyi gündüzün üstüne sarıp örtüyor, gündüzü de gecenin üstüne sarıp örtüyor.” (Zümer Suresi 5)

Küçük - Büyük Kıyamet Alametleri - Hz.Mehdi ve Deccal Hakkında bilgi

Kıyametin Büyük Alametleri

Bunlar kıyametin kopmasına yakın görülecek olan büyük olaylardır.

Kur’an’da ve hadis kitaplarında bu alametler zikredilmesine karşın hangi sırayla meydana geleceğini beyan eden açık bir delil yoktur. Bu alametler farklı hadislerde, belli bir sıra takip edilmeden toplanmıştır. Hatta aynı sahabiden rivayet edilen aynı lafızlı iki hadiste bile alametlerin sıralaması farklılık arz etmektedir.

Serverınıza Ddos Koruması, Ddos Koruması nasıl yapılır, Ddos Koruması yapma

Dos saldırıları yıllardır olduğu gibi hala çok moda.Hiç beklemediğiniz ulkelerden saldırı alabiliyorsunuz.Bu yuzden tedbiri elden bırakmamak ve guvenliğimizi sağlamak zorundayız.Bunun için piyasa kullanabileceğimiz birçok ucretsiz script var.Bunların arasında en çok bilineni şuphesiz inetbase adlı ddos koruma scripti.Bu script serverda belirli zamanda çok fazla bağlantı açanları apf veya iptables kullanarak banlıyor.Çok buyuk saldırılar hariç ufak ve orta çaplı saldırıları onleyebilirsiniz.Kendi VPS veya VDS'nize kurmanızda fayda var diye duşunuyorum.

Ücretsiz İkinci El Otomobil ve Emlak İlanları Eklemek için bu websitelerimi kullanabilirsiniz.

Tamamen Bana Ait Olan Web Sitelerime Destek Olursanız Sevinirim Kardeşlerim

İkincielotoemlak.com

Ücretsiz İkinci El Otomobil ve Emlak İlanları Eklemek için bu websitemi kullanabilirsiniz.

Sahibindenemlak.net

Ücretsiz Sadece Emlak İlanları Eklemek için bu websitemi kullanabilirsiniz.

Yahudi ve Hıristiyanlar Cennete Girecekmi, Yahudiler Cennete Girecekmi, Hıristiyanlar Cennete Girecekmi

Bildiğiniz gibi Kur’an-ı Kerim bir bütündür, tamamıyla değerlendirilir ve çelişki yoktur. Bir ayet diğeri ile kesinlikle çelişmez aksine tefsir eder. Önünüze gelen bir ayeti alarak hüküm çıkarmanız sadece cehaletinizin hükmünü vermeniz olur.

Dolayısıyla bir ayeti alarak Yahudi ve Hıristiyanlar hakkında “cennetlik” fetvasını verenler bu büyük kaideyi çiğneyerek kendi cehalet veya art niyetlerini ortaya koymaktadırlar.

Şimdi konuyu genişleterek Yahudi ve Hıristiyanlar için iman şartının ne olduğunu anlatmaya çalışacağız.

Üzerinde ayet ve hadisler bulunan imsakiye, ajanda ve takvim yapraklarını ne yapmalıyız ? Yıpranmış Kur'an-ı Kerimleri yakmak olur mu

  • Üzerinde ayet ve hadis meali bulunan takvim yapraklarını çöpe atmak mekruhtur. Ancak takvim yaprakları küçük parçalar şeklinde yırtarak çöpe atılabilr.
  • Okunamayacak derecede yıpranmış Kur’ân-ı Kerîmlerle, âyet yazılı sayfaları hürmetli şekilde temiz şeylere sarıp ayak altına gelmeyen boş toprağa gömmelidir. Kur’ân sayfalarını ateşe atıp yakmayı fukaha pek münasip görmemektedir.

Reklam